dhbt2022 dhbtdhbt ders notlarıdhbt kitaplarıdhbt kursları

2024 DHBT Sınav Başvuruları Ne Zaman?

2024 DHBT Sınav Başvuruları Ne Zaman?
07.11.2023

HBT SINAVINA KAYIT İÇİN GERİ SAYIM!

DHBT SINAVI NEDİR?

Diyanet İşleri Başkanlığı ve benzer pozisyonlarda görev almayı hedefleyenler için bir ön koşul olan Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), adayların mesleki yeterliliklerini belirleyen kritik bir sınavdır. İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım, Kur’an Kursu Öğreticisi ve Vaiz gibi görevleri üstlenecek olanların bu sınava girmeleri şarttır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?

ÖSYM’nin resmi açıklamasına göre, KPSS’nin ayrılmaz bir parçası olan DHBT için başvuru takvimi açıklandı. İşte tarihler: Başlangıç 9 Ağustos 2024, bitiş ise 15 Ağustos 2024.

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL OLACAK?

Tüm başvurular dijital dünyada, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS) aracılığıyla yapılacak. Başvuru öncesinde adayların elinin altında gerekli tüm belgeleri, eğitim detaylarını ve geçmiş sınav bilgilerini bulundurmaları gerekmekte.

DHBT’NİN ÖNEMİ VE HAZIRLIK SÜRECİ

DHBT, İslami ilimlerde derinlemesine bilgi sahibi olanlar için meslek hayatında ilerlemek adına bir kapı aralıyor. Sınavda başarı için alanında uzmanlık ve güncel bilgilerin sürekli takip edilmesi şart.

Adaylar, sınavın yapısını ve içeriğini tam anlamıyla kavrayabilmek için sınav öncesinde etkin bir hazırlık sürecine girmeli. ÖSYM’nin belirlediği tarihte yapılacak DHBT sonuçları, sınav takibinde resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak.

BAŞVURU DETAYLARINA ÖNEM VERİN!

Adayların, başvuru sırasında ÖSYM kılavuzunda yer alan yönergeleri dikkatle okuması ve buna göre hareket etmesi gerekmekte. Unutmayın, belirlenen başvuru dönemi dışında kayıt yaptıramayan adaylar sınav hakkını kaybeder.

DHBT Okulu - Instagram Hesabı
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi