dhbt2022 dhbtdhbt ders notlarıdhbt kitaplarıdhbt kursları

2024 DHBT’ye Ne Zaman Çalışmaya Başlamalıyız?

2024 DHBT’ye Ne Zaman Çalışmaya Başlamalıyız?
13.09.2021

2024 yılı DHBT’ye ne zaman çalışmaya başlanmalı?

2022 DHBT Sınavında yüksek puan alamayan adaylar,  yeni mezunlar ile mezun olacak durumda olan adayların gözü 2024 yılı DHBT sınavında!

Birçok aday bize bu soruyu soruyor; 2024 DHBT Sınavına uzun süre var gibide görünsede ne zaman çalışmalımıyız?  

Değerli arkadaşlar bildiğiniz üzere bu DHBT sınavı sadece DHBT-1 ve DHBT-2 konularını kapsamıyor,

KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinide kapsayan bir sınavdır ve DHBT-1, DHBT-2 sınavından önce yapılır. Bu yüzdendir ki şimdiden bir plan ve programınız olması gerek yoksa sınava 5-6 ay kala tüm dersleri yetiştirmek zor olacak ve bir sonraki DHBT’yi beklemeniz gerekebilir. (2024 DHBT, umarım o zamana kadar atanırsınız :))

PEKİ NE YAPALIM?

Cevap gayet açık  KPSS ”Genel Yetenek”  testini şimdiden halledin. Genel Yetenek matematik ve Türkçe’den oluşur. Matematik unutulan bir ders değildir, 1-2 ay konularını bitir sonraki aylarda sürekli soru çözerek pratik yap, aynı şekilde Türkçe dersini de 1-2 ay içinde tüm konuLarını hallet zaten 24-25 soru paragraf, şimdiden hedef koy normal çalışmaların yannda ayda 1-2 kitap oku yada günde 10-15 paragraf çözersen bu Türkçe’nin paragraflarını fullersin, Türkçe’den geriye dil bilgisi soruları kalıyor onlarıda bol bol soru çöz ve youtubeden çözümlü soruları izleyerek eksiklari toparlarsınız.

2021 yılı bitmeden ”Genel Yetenek” Türkçe ve Matematikte iyi bir temel oluşturursun, hatta vaktin kalırsa 2021 yılı sonuna doğru ”Genel Kültür” konlarından coğrafya dersinide bitirebilirsiniz, coğrafya dersine kafayı toplayarak bakarsan 3 günde konu anlatımları biter, 1-2 haftada boyunca bol bol coğrafya sorusu çözerek coğrafyada da eksiklerini bi hayli tamamlarsın.

2022 Ocak ayı boyunca kaliteli bir tarih kitabını baştan sona kadar 2-3 defa takrar ederek çalış önemli yerlerin altını çiz. Sonra sınava kadar Türkçe, Matematik, Coğrafya, Tarih v.b tüm konulardan bol bol soru çözün..

Vatandaşlık dersini unuttum sanmayın, KPSS’ye 1 ay kala sadece 1-2 günde tüm vatandaşlık konularını 3-5 kere takrar ederek hafızaya kaydetmeniz lazım bu ders çabuk unutulan bir ders ve sınava kadar soru çözerek konuları hatırınızda tutmanız lazım.

PEKİ DHBT-1 ve DHBT-2  derslerine ne zaman çalışmaya başlayacağız?

DHBT-1 ve DHBT-2 çok çok önemli sınavınızın %70’ini oluşturur,  bu dersleri 2024 ocak ayından sonra çalışmaya başlamayı tavsiye ediyoruz hem güncel kaynaklardan çalışmış olursunuz hemde ezber konuları çok önceden çalışmış olmazsınız.

Öncelikle DHBT-1 ve DHBT-2 konularını güzelce anlatan bir kaynağınız olsun, bu kaynağı baştan sona kadar 3 defa bitirin sonrasında farklı kaynaklardan birçok soru bankası çözün soru çözerek eksik olduğunuz konuları tekrar tekrar çalışın, sınava 2 ay kala artık haftada 1-2 deneme çözün, son bir ay  ise hergün 1 deneme sınavı çözmeniz sizi sınava daha iyi hazırlayacaktır.

2024 DHBT güncel kaynaklar geldiğinde haberdar olmak isterseniz, “DHBT Okulu” Instagram hesabımızı takip etmek için tıklayınız..!

Değerli hocalarımız, 2024 DHBT’de şimdiden başarılar dilerim.

Kaynak: dhbtokulu.com

DHBT Okulu - Instagram Hesabı
Yorumlar

  1. Birsen dedi ki:

    Bu uygulamayı indirsem ücretli mi

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi