dhbt2022 dhbtdhbt ders notlarıdhbt kitaplarıdhbt kursları

Diyanet, 2021 DHBT Mülakatı Ne Zaman?

Diyanet, 2021 DHBT Mülakatı Ne Zaman?
25.09.2021

2021 DHBT Mülakatı Ne Zaman?

KPSS-DHBT ile Personel alımı sözlü sınav süreci (Mülakat Süreci)

Yakın zamanda Diyanet’in bir alım yapması bekleniyor, alım ilanının yayımlnmasının ardından bir süre sonra başvurular başlar, başvuruların alınması ve sınav için gerekli hazırlıkların tamamlanmasından sonra Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından Mülakat tarihleri açıklanır ve kimlerin mülakata çağrılacağı berlirlenmiş olur.

1. Başvuruların kontenjan grubuna ayrılan sayıdan fazla olması halinde, KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilan edilen kontenjan sayısının üç (3) katı aday sözlü sınava çağrılacaktır. Bir grupta KPSS puan sırasına göre son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde bu adayların tamamı sözlü sınava çağrılacaktır.

2. Başvurular neticesinde, belirlenen kontenjan adedince başvuru yapılmayan gruplardaki fazla kontenjanlar başvuru yoğunluğuna göre diğer gruplara aktarılabilecektir.

 Son alımda Sınav yeleri;

Ankara, Antalya, Bursa, Bolu, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Elazığ, İzmir, Kayseri, Konya, Kastamonu, Manisa, Tekirdağ, İstanbul (Avrupa), İstanbul (Anadolu), Trabzon, Samsun, Şanlıurfa, Rize ve Van illerindeki sınav merkezlerinde yapıldı.

Adaylar, sözlü sınava girmek istedikleri sınav merkezini sınav başvuru ekranındaki ilgili kısımda belirteceklerdir. Başvuruların onaylanmasından sonra adayların sınav merkezi değişikliği talepleri dikkate alınmayacaktır.

Sınav tarihi, başvuruların alınması ve sınav için gerekli hazırlıkların tamamlanmasından sonra Başkanlığımız internet sitesinde ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında ilan edilecektir.

DHBT Okulu - Instagram Hesabı
Yorumlar

 1. Ayşenur dedi ki:

  Mülakat ne zman olur?

  1. Nedim Doğaner dedi ki:

   Yarin olur

   1. Gerçek kişi dedi ki:

    yarından da yakın olur

2024 DHBT VIP Hazırlık Paketi