dhbt2022 dhbtdhbt ders notlarıdhbt kitaplarıdhbt kursları

2021 Diyanet 7 Bin 800 Alımın Mülakata Çağrılma Taban Puanları Açıklandı

2021 Diyanet 7 Bin 800 Alımın Mülakata Çağrılma Taban Puanları Açıklandı
24.12.2021

2021 4-B Sözleşmeli (KKÖ, İ-H, M-K) Alımı Taban Puanları açıklandı

DHBT Mülakatlarına Hazırlık Kitabı inceleme ve sipariş vermek için tıklayın

2021 Yılı 4-B Sözleşmeli (KKÖ, İ-H, M-K) Alımı Sınavına başvuran adaylardan sözlü sınava katılmaya hak kazananlar, “Sınav Giriş Belgesi”ni “sinav.diyanet.gov.tr​” adresinden alabileceklerdir.

Adaylar, “Sınav Giriş Belgesi” ve T.C. Kimlik No’lu kimlik belgelerinden (nüfus cüzdanı, kimlik belgesi, pasaport) biri ile birlikte sınav giriş belgesinde belirtilen sınav tarihi ve sınav merkezinde saat 08:00’da hazır bulunacaklardır. Kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı ve pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU UNVAN GRUPLARINA GÖRE SINAVA ÇAĞRILAN EN SON ADAYIN KPSS TABAN PUANINI GÖSTEREN TABLO AŞAĞIDAKİ PDF DOSYASINDA YER ALMAKTADIR.

İlgililere duyurulur.

DHBT Okulu - Instagram Hesabı
Yorumlar

 1. Sefa dedi ki:

  Neden hafızlar bu sınavlara giriyorlar anlayamıyorum biz yıllarımızı verdik kurslarda bu neden göz ardı ediliyor anlamış değilim

  1. Murat dedi ki:

   Yillarini vermen çok önemli amma heseyinde bir hakkaniyeti var. Yıllarını bu kurslara vermen bir hakkaniyet idrakini oluşturmamis. Her hafız ahlakta kendini tamamlamış değildir. Kibirli ve anlayış siz olan nice hafizlar vardır. Kendi hafız olup evindeki kız kardeşina sen niye kapanmiyorsun diyen niceleri vardır. İslam şeriatıne uymayan niceleri vardır. Cubbelileri sarıklı lari beğenmeyen niceleri vardır. Bu millet dini anlamamıştır. Hafız ama okuduğunu anlamayan hafız sadece kuranın zahiren okumuş ezberlemiş içeriğini bilmeyen nice cahiller vardır. Mezhep dinler tarihi siyer bu bilgileri bilmeyen nice cahiller vardır. Bu sınav sadece kuran zahirini sorgulayan bir sınav değildir. Okuduğun kuranı ne kadar anladığını sorgular sana.

   1. .... dedi ki:

    Bu sınav mı okuduğunu anlama . 🤔🙄
    Size klasik usul islami ilimler okumanızı tavsiye ederim. O zaman anlarsınız okuduğunuzu .

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi