dhbt2022 dhbtdhbt ders notlarıdhbt kitaplarıdhbt kursları

2024 DHBT Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2024 DHBT Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
07.11.2023

DHBT Sınavı Ne Zaman?

DHBT, İslami bilgiler ve diyanet hizmetlerindeki uygulamalar konusunda yeterliliği ölçen ve birçok adayın heyecanla beklediği bir sınavdır. Bu yıl 22 Eylül’de gerçekleştirilecek olan sınav için tüm adayların hazırlıklarını yapmaları ve sınav gününe kadar bilgilerini taze tutmaları önerilmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gereklilik arz eden Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için başvurular başlıyor! Adaylar, 2024 yılı DHBT sınavına 9 Ağustos’tan itibaren kayıt yaptırabilecekler. Başvuru süresi, 15 Ağustos’ta son bulacak. Sınav takviminizi ayarlayın ve bu önemli tarihleri kaçırmayın.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Bu yılki DHBT sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih de belirlendi: 16 Ekim. Bu tarihte, tüm adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM’nin resmi web sitesi üzerinden öğrenebilecekler. Adayların kariyer yollarını belirleyecek bu sınav sonuçları için herkesin heyecanı dorukta.

DHBT sınavına hazırlanan tüm adaylara şimdiden başarılar dileriz. Unutmayın, başarının anahtarı istikrarlı çalışma ve doğru bilgidir. Sınav sürecinde yanınızda olduğumuzu bilin ve herhangi bir sorunuzda bizlere ulaşmaktan çekinmeyin. Sınav sonuçlarının açıklanacağı güne kadar, tüm gelişmeler için web sitemizi takip etmeye devam edin.

DHBT Okulu - Instagram Hesabı
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi