dhbt2022 dhbtdhbt ders notlarıdhbt kitaplarıdhbt kursları

Umduğunu Bulmayan Ön Lisans Mezunları DGS’ye Yöneliyor!

Umduğunu Bulmayan Ön Lisans Mezunları DGS’ye Yöneliyor!
03.01.2023

Kur’an Kursu Öğreticisi olmak için 27 Kasım 2022 tarihinde büyük bir heyecanla 2022 DHBT sınava giren Ön lisans mezunu aday din görevlileri 21 Aralık 2022, Çarşamba günü yayımlanan alım ilanı ile hüsrana uğradırlar. Alım ilanına göre İlahiyat Fakültesi (Kadın) 700 kişi + İlahiyat Fakültesi + Hafız (Kadın)  600 kişi olmak üzere toplam 1300 kişi alacağını duyurdu. Böylece Ön lisans ilahiyat ve ortaöğretim mezunu almayacağını duyurdu.

Daha önceki alımlarda ön lisans ya da ortaöğretim mezunlarından sadece hafız olanlarını mülakata çağırmışlardı.

Son dönem alımlardan sonra adaylar artık farkına vardılar ki lisans ilahiyat bitirmeden Kur’an Kursu Öğreticisi olmak çok zor. Artık bir çok aday DGS’ye girerek lisans ilahiyat ya da ilitam okuyarak hedefledikleri Kur’an Kursu Öğreticisi olmak istiyor.

ÇOK FAZLA TALEP ALDIK!

Kur’an Kursu Öğreticisi olmak isteyen ön lisans ilahiyat mezunu adaylar mülakatlara dahi başvuru yapamadıkları için tamamen DGS’ye yöneliyorlar. 2022 DHBT sınavında 1000 üzerinde öğrenci hazırlayan Canlı UZEM‘e adaylar tarafından yönelik DGS kursu talebi gelmektedir. Bu taleplere kayıtsız kalamadık ve ön başvuruya açarak talep toplamaya başladık! Ön başvurular sadece bilgilendirme amaçlı alınmaktadır. Zorlayıcı hiç bir yaptırımı yoktur.

2023 DGS Online (Canlı) Kurs Ön Talep İçin Tıklayınız!

 

DHBT Okulu - Instagram Hesabı
Yorumlar

  1. Bayram gündüz dedi ki:

    Sonraki süreçlerde ortaöğretim İHL müezzin ya da imam alımı olurmu

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 2. Grup