dhbt2022 dhbtdhbt ders notlarıdhbt kitaplarıdhbt kursları

Manevi Rehberlik Eğitimi Sertifika Programı

Ekol Sertifika Tarafından E-Devlet ve Üniversite Onaylı! Manevi Rehberlik Eğitimi Sertifika Programı Hakkında Detaylı bilgi ve Başvuru Haberimizde..

Manevi Rehberlik Eğitimi Sertifika Programı
10.01.2023

Manevi Rehberlik Eğitimi Sertifika Programı Hakkında Detaylı Bilgi ve Başvuru İçin Tıkla!

EĞİTİMİN TANITIMI:

Manevi rehberlik eğitimi sertifika programı, bir kişinin manevi rehberlik yapma becerilerini geliştirmeyi amaçlayan bir eğitim programıdır. Bu tip program, genellikle manevi rehberlik mesleğine adım atmak isteyenler veya mevcut manevi rehberlik mesleğinde daha iyi hizmet verebilmek için kendilerini geliştirmeyi amaçlayanlar tarafından tercih edilir. Manevi rehberlik eğitimi sertifika programı, genellikle birkaç hafta veya birkaç ay süren bir eğitim programıdır ve sertifika alınması için bir eğitim sonunda test usulü bir sınav gerektirir. Eğitim programı içeriği, manevi rehberlik konusunda temel bilgiler, teknikler ve pratik beceriler öğretir.

Ülkemizin manevi rehber ihtiyacını karşılamak amacıyla, batı toplumlarındaki eğitim kurumlarındaki dini danışmanlık ve rehberlik programlarını inceleyerek, bu alanda verilen dersleri tarayarak kendi toplumumuzun da ihtiyaçlarını dikkate alarak disiplinler arası “Manevi Rehberlik Eğitimi Sertifika Programı” hazırlamıştır. Programa başvuracak adayların ilahiyat fakültesi, sosyoloji , pdr ve psikoloji eğitimleri lisans ve lisansüstü programlarını tamamlamış veya öğrenci olmaları gereklidir. Böylece ilgili kurumlarda görev yapacak personellerin gerekli donanıma sahip olmaları hedeflenmektedir.

Manevi Rehberlik Eğitimi Sertifika Programı Hakkında Detaylı Bilgi ve Başvuru İçin Tıkla!

 

DHBT Okulu - Instagram Hesabı
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

2024 DHBT VIP Hazırlık Paketi