dhbt2022 dhbtdhbt ders notlarıdhbt kitaplarıdhbt kursları

2022 DHBT Mülakatlarına Nasıl Başvuru Nasıl Yapılır? (Adım Adım Anlatım)

2022 DHBT Mülakatlarına Nasıl Başvuru Nasıl Yapılır? Detaylar Haberimizde Adım Adım Anlatılmıştır!

2022 DHBT Mülakatlarına Nasıl Başvuru Nasıl Yapılır? (Adım Adım Anlatım)
26.12.2022

ÖMER FARUK ALTUN HOCAMIZIN “DHBT MÜLAKATLARINA HAZIRLIK KİTABI” 2. BASKI ÇIKTI! TIKLAYIN…

26 Aralık 2022 DHBT Başvuru Adımları Şu Şekildedir!

  1. ADIM: Aday ilk önce sinav.diyanet.gov.tr adresine girilecektir. Açılan sayfada “Başvurusu Devam Eden Sınavlar” kısmından “2022 Yılı 4/B Sözleşmeli (KKÖ, İ-H, M-K) Personel Alım Sınavı” hemen sağında yer alan işlemler kısmından başvuru butonuna tıklıyoruz!
  2. ADIM:Açıklamaları okudum, başvuru şartlarını taşıyorum.” butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada yeralan “Başvuru Bilgileri” kısmında yer alan bilgileri eksiksiz dolduruyoruz.
  3. ADIM: “KPSS Mezuniyeti veya Başvuru Grubu” kısmında 2022 KPSS-DHBT puanınızı seçiyorsunuz.
  4. ADIM: Yükseköğrenim mezunu adayların lisans ve ön lisans öğrenim durumları otomatik olarak görünecektir. Yükseköğrenim bilgileri elektronik ortamda bulunmayan adaylar, başvuru işlemlerinden önce mezuniyet bilgilerini ilgili kurumlar (üniversiteler) aracılığıyla elektronik ortama kaydettireceklerdir. Daha sonra tekrar başvuru yapmayı denediğinizde otomatik olarak görünecektir. Elektronik ortamdaki başvuru ekranına öğrenim bilgileri gelen adayların başvuruları otomatik olarak onaylanacağından ayrıca il/ilçe müftülüklerine müracaat etmeyeceklerdir. Bu kısımda ortaöğretim mezunları ise sistem üzerinden ön başvurularını yapacaklardır. Daha sonra evrakları ile herhangi bir il ya da ilçe müftülüklerinde DİBBYS sorumluları, adayların sınav başvuru formuna girdiği bilgiler ile ibraz ettiği belgelerdeki bilgilerin doğruluğunu tespit ettikten sonra onaylama işlemini gerçekleştireceklerdir. Belgeleri eksik olan adayların başvuru onaylama işlemi yapılmayacaktır.

ÖMER FARUK ALTUN HOCAMIZIN “DHBT MÜLAKATLARINA HAZIRLIK KİTABI” 2. BASKI ÇIKTI! TIKLAYIN…

DHBT Okulu - Instagram Hesabı
Yorumlar

  1. Enis dedi ki:

    Hocam ben askerliği mi yaptım yalnız orada askerlik konusunda hangisini işaretlemem gerekiyor bilmiyorum bu konuda bana yardımcı olur musunuz

  2. Havva dedi ki:

    Hafızlık şartı var mı

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 2. Grup